Bulgaristan Eğitim Sistemi

egitim sistemi bulgaristan

Bulgaristan eğitim sisteminde bir çok kültür bir arada bulunmakta, Dünya’ nın bir çok Ülkesin’ den gelen öğrenciler mesleklerine doğru sağlam adımlarla ilerlemektedirler. Bulgaristan Avrupa Birliği Ülkesi olarak vereceği mavi diplomaya ulaşmanın yolu Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı ofisleri olmaktadır. Bulgaristan üniversiteleri oldukça eski ve köklü bir geçmişe sahiptir.

En kaliteli eğitim sistemine ait Balkan Ülkesi’ nin bünyesinde yer alan öğrencilerin çoğunluğu, her geçen gün artış göstermektedir. Uygulamalı dersler vermesi sayesinde, mesleğinize daha aşina olarak yaklaşacak, vizyonunuz genişleyecektir. Gelişmekte olan bir Ülke olması ve Avrupa Birliği üyesi olması siz değerli öğrencileri Uluslararası bir diploma sahibi olmanızı sağlayacaktır. Kurulmuş olduğu 1808 yılından bu yana binlerce bilim adamını Dünya’ ya tanıtmıştır. İlk olarak hukuk, mühendislik bölümlerinden başlayarak, her geçen yıl bölüm seçeneğini çoğaltmıştır. Şu an günümüzde Türkiye’ de bile olmayan bölümleri okuyabilme hakkına da sahip olacaksınız.

Bulgaristan üniversiteleri ile ilgili daha geniş ve güncel bilgilere ulaşmak için, Türkiye’ nin genelinde hizmet veren ofislerimize gelmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede daha bilinçli ve yabancılık çekmeden yaşayabilecek, hiçbir mağduriyet yaşamadan öğrencilik hayatınıza devam edebileceksiniz. Bulgaristan üniversiteleri bünyesinde isim yapmış profesör ve akademisyenler ışığında, hayatınız boyunca mesleğinizde ve sosyal hayatınızda güneş gibi parlayacaksınız. Eğitim temelinizi sağlam zeminler üzerine inşa edecek, geleceğinize yönelik sağlam adımlar atmış olacaksınız.

Bulgaristan üniversitesi hiçbir şekilde sınav ve taban puan kriterleri istememektedir. Sofya ve Plovdiv üniversitelerinde okuyabilmek için, lise mezunu olmanız yeterli sayılmaktadır. Ülkemizde olduğu gibi zorlayan sınavlara ve bölüm seçmeniz için yüksek puan seçmenize gerek olmamaktadır. Üstelik Bulgarca, Almanca, Fransızca, İngilizce öğrenecek, kariyer hayatınıza zirveden başlamanın haklı gururunu yaşayacaksınız. Ailenize verebileceğiniz en değerli hediye olan mavi diplomanıza da, adınızı altın harflerle yazdıracaksınız. Son derece deneyimli, vizyonu geniş, ilkeli, güvenilir ve tecrübeli olan danışmanlarımızın rehberliğinde bilinçli ve mağduriyet yaşamayan bir öğrencilik hayatınız olacaktır. Üstelik son derece ekonomik ve uygun ücretlerle eğitim alacaksınız. Avrupa ve Ülkemize bakıldığı zaman, eğitim ücretlerinin çok düşük olduğunu görebileceksiniz.